top of page

5. ULUSLARARASI GIDA, TARIM &

VETERİNER BİLİMLERİ KONGRESİ

17-19 Şubat 2023, Kars

T.C. Kafkas  Üniversitesi
 

 

Takvim

Özet gönderme için son tarih: 1 Şubat 2023

Ödeme Kayıt: 1 - 4 Şubat 2023

Program yayın tarihi: 7 Şubat 2023

Yüz yüze sunumlar: 17 Şubat 2023

Online sunumlar: 17-18-19 Şubat 2023

Tam metin son gönderim tarihi: 25 Şubat 2023

(tam metin zorunlu değildir)

Kongre kitabı yayınlanma tarihi: 5 Mart 2023

 

Ücret

Online tek bildiri: 450 TL, Online iki bildiri: 750 TL

Yüz-yüze tek bildiri: 850 TL, Yüz-yüze iki bildiri: 1100 TL​

 

​Ödeme Hesap Bilgileri için tıklayınız

 

​Sunum Şekli

- Zoom üzerinden online sunum

- Yüz Yüze Katılım

​​

Doçentlik ve Akademik Teşvik

Kongremize gönderilen ÖZET ve TAM METİNLER kör hakem yöntemiyle değerlendirmeye tabi tutulmaktadır. Hakem raporları arşivlenmektedir.

Kongremiz uluslararası niteliktedir. Gerek bilim kurulu ve gerekse de katılımcı ülke çeşitliliği bakımından Doçentlik ve Akademik yükselme ve Akademik Teşvik kriterlerine (profesörlük, öğretim üyeliği/görevliliği atamaları) sahiptir. Tüm katılımcılar içerisinde Türk akademisyenlere %45 kontenjan ayrılmıştır

Kongre Yeri

Kafkas Üniversitesi Ahmet Arslan Kültür ve Kongre Merkezi

Özet ve Tam Metin Gönderimi

Kongremize özet göndererek başvurmanız gerekmektedir. Özet değerlendirme süreci en çok 3 gün sürmektedir. Değerlendirme sonucu beklemeksizin yazara bilgi verilmektedir. Özetlerinizin 250-300 kelime aralığında olması gerekmektedir. Özetlerinize mutlaka İngilizce ABSTRACT da eklemelisiniz. Özetlerinizi word/doc formatında en geç  1 Şubat 2023  tarihine kadar bilgi@iksadkongre.org  adresine göndermeniz gerekmektedir.

Kongremizde tam metin zorunluluğu yoktur. Tam metinlerinizi kongre kitabında yayınlatmak isterseniz özetinizin kabul edilmesinin ardından TAM METİNLERİNİZİ en geç 25 Şubat 2023 tarihine kadar  bilgi@iksadkongre.org   adresine göndermeniz gerekmektedir.

​Sözlü Sunum Şekli

- Kongremizde her bir sözlü sunum için en çok 10 dk. verilir. Bu sebeple sunumunuzu hazırlarken çalışmanızın amacı, bulgularınız ve sonuç kısmına yer veriniz.

- Kongre oturumları disiplin esaslı oluşturulmaktadır. Bu sebeple özel gün ve saatte sunum talepleri dikkate alınamamaktadır​ 

Özet Yazım Kuralları​

- Times new roman, 11 punto ile yazınız (Makale başlığı, yazar isimleri, kurumları, mail adresleri, özet metin ve anahtar kelimelerin tamamı 11 punto olmalıdır. En az 3 adet anahtar kelime yazılmalıdır. Özete grafik, tablo, kaynakça eklenmemelidir. Yaptığınız çalışmayı en iyi şekilde ifade edecek şekilde 250-300 kelimelik bir özet metin yazılmalıdır. İngilizce özet zorunludur. 

- Satır aralığı 1 veriniz

- Paragraf başlarında soldan girinti yapmayınız

- ANA başlıklar BÜYÜK harfle ve bold yazılmalı

- Anahtar kelimeler en alta eklenmelidir

Örnek Özet İndirmek İçin Tıklayınız

​​​

Tam Metin Yazım Kuralları

- Times new roman, 11 punto ile yazınız (Makale başlığı, yazar isimleri, kurumları, mail adresleri, Özet ve anahtar kelimelerin tamamı 11 punto olmalı. Grafik, tablo gibi kısımlar için yazar punto büyüklüğü yazar tarafından en uygun biçimde belirlenebilir)

- Satır aralığı 1 veriniz

- Paragraf başlarında soldan girinti yapmayınız

- ANA başlıklar BÜYÜK harfle ve bold yazılmalı

- Atıf ve Kaynakça APA stilinde düzenlenmelidir

- Tam metinlerinizin en az 3 en fazla 20 sayfa olması gerekmektedir

- Tam metinlerinizde ÖZET, GİRİŞ, ARAŞTIRMA VE BULGULAR, SONUÇ ve KAYNAKÇA bölümlerinin ayrı başlıklar altında gösterilmesi gerekmektedir

Örnek Tam metin İndirmek İçin Tıklayınız

Tam metinlerinizi doc/word formatında en geç  25 Şubat 2023 tarihine kadar

bilgi@iksadkongre.org  adresine göndermeniz gerekmektedir (tam metin zorunluluğu yoktur)

ÖNEMLİ

Özetlerinizi gönderirken mailinizde tüm yazarların CEP TELEFON numaralarını bildiriniz. Aksi halde hakem süreci başlamayacaktır. Özet ve Tam metinlerinizde TÜM YAZARLARIN ORCID NO yazılması zorunludur.​ Bildiri yayın aşamasında mail adresleri ve cep telefon numaraları bildirilerden silinecektir

bottom of page